Co oznaczają wyniki obciążenia glukozą u 16-latki?

Witam,moja 16-letnia córka miała wykonany test obciążenia glukozą,wyniki są następujące:Glukoza na czczo 105,7mg/dl,Glukoza(75g)po 120 min.101,0 mg/dl.Bardzo proszę o ocenę tego wyniku

Lek. Wojciech Zygmunt

Wynik sugeruje rozpoznanie nieprawidłowej glikemii na czczo (jeden ze stanów przedcukrzycowych). Jednak, nie wykluczone jest, że ze względu na nieodpowiednie przygotowanie (np. niewłaściwą abstynencję pokarmową przed badaniem) wynik jest niemiarodajny. Jeżeli istnieje takie podejrzenie, to zalecałbym powtórzenie badania. Pozdrawiam.