Wyniki badań po obciążeniu 75g glukozy

Dzień dobry, Chciałabym poprosić o pomoc w interpretacji wyników po obciążeniu 75g glukozy. Mam podejrzenie PCO. Insulina na czczo - 8,09 mU/l Insulina po 60 min. - 49,33 mU/l Insulina po 2 godz. - 38,01 mU/l Glukoza na czczo - 94,1 mg/dl Glukoza po 1h - 131 mg/dl Glukoza po 2h - 100,3 mg/dl

Magdalena Mroczek

Każde laboratorium ma inne normy, ale wydaje się że wyniki są prawidłowe.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Poziom insuliny jest podwyższony. Poziom glikemii mieści się w granicy normy. Wskazana jest wizyta kontrolna u specjalisty diabetologa.