Co znaczą takie wyniki testu obciążenia glukozą?

Dzień dobry, Proszę o interpretację wyników test obciążenia glukozą (75g). Jestem 27-letnią kobietą z niedoczynnością tarczycy, hiperkortyzolemią czynnościową i hiperprolaktynemią czynnościową. Glukoza na czczo: 97 mg/dl (70-105) po 1h: 159 mg/dl po 2h: 88 mg/dl Insulina na czczo: 8,70 mIUm/ml (3-28) po 1h: 63,21 mIUm/ml po 2h: 14,91 mIUm/ml Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Być moze o insulinooporności Proponuje udac sie do lekarza diabetologa