Wyniki badania poziomu glukozy 31-latki

Witam, bardzo proszę o interpretację poniższych wyników. Kobieta, lat 31, 164 cm, 58kg. Dziękuję bardzo! Glukoza na czczo we krwi żylnej Glukoza (jedn. SI) 5,2 mmol/l Norma 3,8 - 5,5 Glukoza (jedn. tradyc.) 93 mg/dl Norma 70 - 99 Glukoza po 75g - po 1h Glukoza (jedn. SI)5,4 mmol/l Glukoza (jedn. tradyc.)97 mg/dl Glukoza po 75g - po 2h Glukoza (jedn. SI)4,0 mmol/l Glukoza (o)72 mg/dl Insulina 9,47 uU/ml Norma 2,6 - 24,9 Insulina po 60 min. (s) 123,3 uU/ml Insulina po 2 godz. 47,02 uU/ml

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, szanowna pani, wyniki stężenia glukozy i insuliny, mogą wskazywać na insulinooporność. Konieczna jest konsultacja z diabetologiem. Pozdrawiam