Co oznaczają zwapnienia w ścianie tętnic szyjnych wewnętrznych?

Mój opis z tomografi głowy to zwapnienia w ścianie tętnic szyjnych wewnętrznych. Czy to groźne, o co chodzi.... Proszę o informację

Takie zwapnienia mogą świadczyć o występowaniu miażdżycy w zakresie tętnic. Jeśli takie zmiany występują w tak młodym wieku być może jest to związane z jakąś hipercholesterolemią rodzinną. Proszę wynik skonsultować ze swoim lekarzem rodzinnym i wykonać sobie profil lipidowy celem oceny poziomu frakcji lipidowych cholesterolu.