Co powinna zrobić osoba, która zapomniała przyjąć tabletkę Qlaira?

W srode wyjechalam z domu i zapomnialam zabrac tabletek qlaira, w srode powinnam byla zazyc 22 tabletke. Wrocilam w sobote. W piatek zaczelo sie krwawienie. Czy dzis ( sobota) zazyc te 4 pominiete tabletki i dalej kontynuowac opakowanie? Czy powinnam rozpoczac nowe opakowanie- jesli tak, to kiedy? Krawienie juz sie zaczelo a ja nie mam nawet w domu nowego opakowania, moge dopiero wykupic w poniedzialek.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazana jest wizyta u ginekologa i bez względu na sposób rozwiązania powyższego problemu wskazana jest antykoncepcja niehormonalne jako dodatkowe zabiezpieczenie przez pewien czas