Co powoduje biało-żółte plamy na ciele?

Witam. Mam na ciele biało-żółte plamy na ciele na brzuchu ramionach i teraz pojawiły się na biuście. Mają najpierw postać biało-żółtych zgrubień a później robią się lekko brązowe.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisane zmiany raczej nie mają podłoża alergicznego, jednak bez badania, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie da się postawić rozpoznania.

Konieczna jest wizyta u lekarza, proszę zacząć od lekarza rodzinnego, który po badaniu zaleci leczenie lub ewentualną dalszą diagnostykę.

Konieczne jest wykluczenie schorzeń dermatologicznych a także przyczyny infekcyjnej opisywanej przez Panią dolegliwości. Najprawdopodobniej konieczne jest leczenie.

Proszę pamiętać aby zmian nie drażnić i nie drapać aby nie doprowadzić do nasilenia dolegliwości czy nadkażenia bakteryjnego.

Proszę z wizytą u lekarza raczej zbytnio nie zwlekać, charakter dolegliwości należy wyjaśnić.

Pozdrawiam