Swędzące krosty na całym ciele - jak je leczyć?

Mam 15 lat i od urodzenia mam wysypką na całym ciele. Lekarze stwierdzili u mnie skazę białkową, ale potem stwierdzili, że to chyba nie to. Miałam badania, które miały stwierdzić na co mam uczulenie, lecz nic nie wykazały. Mam bardzo suchą skórę, na której pojawiają się krosty, występują one na całym ciele (głównie na nogach i pośladkach), pieczenie jest dość silne i nie mogę powstrzymać drapania, robię to nieświadomie, zwłaszcza podczas snu, rano widać tylko nowe strupy, skrzepniętą krew i białe ślady po zadrapaniach. Krosty występują cały czas, lecz nasilenie jest w okresie letnim i zimowym. Po rozdrapanych krostach zostają ciemne ślady. Czy da się jakoś usunąć? Codziennie balsamuje nogi, ale to i tak nic nie daje. Wstydzę się ubrać krótkie spodenki czy strój kąpielowy. Bardzo proszę o pomoc!

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia, czy choroby infekcyjnej. Z powodu występowania zmian od tak długiego czasu można przypuszczać, że zmiany mają podłoże alergiczne - wskazane jest pogłębienie diagnostyki w tym kierunku. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, najlepiej alergologa - konieczne jest skierowanie.
 Warto zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany sie nasilają - może po zastosowaniu pewnych kosmetyków, po podrażnieniu mechanicznym? Zmian proszę nie drażnić i nie drapać.

Pozdrawiam