Co powoduje ból i pieczenie wewnątrz cewki moczowej?

Odczuwam pieczenie, raczej nie ból (czasami swędzenie) a nawet kłucie wewnątrz cewki moczowej, tak na wysokości żołędzia, najczęściej gdy oddam mocz bądź po stosunku seksualnym (ale nie zawsze). Moja dziewczyna leczyła nadżerkę, ale wtedy nic mnie nie bolało, natomiast teraz - znowu zarejestrowała się do ginekologa z podobnym bólem co wtedy, powiązałem nasze dolegliwości lecz nie wiem co podejrzewać i do którego lekarza się zwrócić? 21 lat - mężczyzna.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisane objawy ze względu na to że występują zarówno u Pana jaki i u Partnerki mogą wynikać z choroby przenoszonej droga płciową. Objawy z towarzyszącym zapaleniem dróg moczowych mogą powstawać między innymi w przebiegu infekcji bakteryjnej jaki spowodowanej prze pierwotniaka.

Innym powodem może być występowanie u Pana infekcji dróg moczowych nie związanych z drobnoustrojami przenoszonymi drogą seksualną.

W pierwszej kolejności najlepiej wykonać badanie ogólne moczu. W razie zmian po konsultacji z lekarzem rodzinnym włączyć leczenie.

W innym wypadku wskazana będzie wizyta u urologa, lub jeżeli pojawią się zmiany skórne u dermatologa.

Pozdrawiam