Co powoduje i jak leczyć obrzęki pod oczami?

Witam serdecznie! Mam poważny problem! Mam okropne obrzeki pod oczami! Dolne powieki sa czerwone i bardzo obrzekniete! Mam tak już od 2 lat i nic mi nie pomaga! Niby to jest od tarczycy! Co mogę zrobic?? Pomóżcie proszę! Widziało to już wielu lekarzy i nikt nie jest w stanie mi pomoc!! Nie wychodzę już z domu przez te oczy! Niczym tez nie mogę tego zakryć!! Co robić??? Jak sie tego pozbyć??? Za odpowiedz bardzo dziękuje! Pozdrawiam

Polecam Pani skonsultować się z lekarzem endokrynologiem, oraz dermatologiem. Jeśli medycyna okaże się nieskuteczna, prawdopodobnie jedynym rozwiązaniem będzie akceptacja obrzęków. Może Pani szukać wsparcia w tej trudnej sytuacji u psychologa, lub psychoterapeuty.

Dzień dobry.

Staram się zrozumieć sytuację, w której Pani jest oraz nastrój, który temu towarzyszy.
Jednak zachęcam Panią do wizyt u lekarzy - okulisty, dermatologa, endokrynologa celem dokładnej diagnostyki i leczenia.
Ponadto proponuję wizytę u kosmetyczki, która pomoże Pani znaleźć rozwiązanie - może jakiś odpowiedni zabieg, nauka odpowiedniego makijażu etc.
Ostatnią moją propozycją jest wizyta u psychoterapeuty.

Życzę Pani odwagi i zrozumienia dla samej siebie,
Dariusz Pysz-Waberski