Jak leczyć problemy z wypróżnieniem u dwumiesięcznego dziecka?

Witam, Jestem mamą dwumiesięcznego synka. Od urodzenia zmagamy się z problemami z brzuszkiem. W pierwszym tygodniu życia maluszek dostawał antybiotyki gentamycynę i ampicylinę. Już w szpitalu miał problem z wypróżnianiem, praktycznie przez tydzień wydalał smółkę. Problem utrzymuje się do dziś. Mały pręży się i napina przy każdym wypróżnieniu i robi się cały czerwony, towarzyszy temu przerażający płacz. Problem ma również przy wydalaniu gazów. W jaki sposób mogę pomóc synkowi bo widzę że cierpi?

Niestety nie potrafię Pani pomóc. Zachęcam do skorzystania z pomocy lekarza pediatry, który w trakcie wizyty, po dokładnym zapoznaniu się z historią problemów z jakimi zmaga się Pani synek, będzie mógł pomóc Pani i Pani dziecku. Trzymam kciuki, aby jak najszybciej udało się rozwiązać problem.