Co powoduje siwienie włosów we wczesnym wieku?

mam 23 lata a siwieją mi włosy, pojawiają się pojedyncze siwe włosy, co powoduje że tak jest?

Niekiedy przedwczesne siwienie obserwuje się w zaburzeniach hormonalnych, głównie funkcji tarczycy i rzadkich niedoborach pokarmowych. W ogromnej większości przypadków przedwczesne siwienie nie jest oznaką choroby, a indywidualnych skłonności. W celu wykluczenia zaburzeń hormonalnych wskazana jest konsultacja u endokrynologa.