Co powoduje uczucie ciężkiej głowy?

Od 2-3 dni bardzo dziwnie się czuje. Mam uczucie tak jakby ciężkiej głowy, wysokiego ciśnienia w niej, ucisku, nie mam sił do pracy, a do tego dziś tak jakby przeszkadzało mi mocne światło np patrząc na słoneczne niebo. Jakiś tydzień temu miałem podobne objawy do tego zawroty głowy i lęki ale na następny dzień objawiło się to grypą. Po niecałym tygodniu mi przeszła, kilka dni było ok a teraz wróciły te uciski głowy. Dodam że od niecałego tygodnia przestałem palić czy może to mieć jakiś związek?

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy mogą wskazywać na migrenę, ale konieczne jest badanie lekarskie oraz pomiar ciśnienia tętniczego.
Pozdrawiam