Co powoduje wyłączenie świadomości?

Witam, od podstawówki miewam kilku sekundowe wyłączenie świadomości a także skłonności do zasłabnięć. od 18 roku życia miewam migreny dwa razy w tygodniu(obecnie 23 lata)RM wyszlo prawidlowe tak samo usg tetnic szyjnych zapis eeg, orzeczenie:zapis nieprawidlowy. Rejestracja uogólnionych wyładowan zespolów fali ostrej/iglica/wieloiglica z fala theta aktywowanych Hv i Fs na tle zachowanej czynnosci podstawowej. Neurolog powiedział że ma prawo boleć mnie głowa i przepisał depakine. Coś więcej?

Witam!
Sekundowe wyłączenia świadomości, wyglądają jak chwilowe zawieszenia się, należą do petit mal. Zmian strukturalnych w mózgu raczej się nie stwierdza. Największe znaczenie ma badanie EEG - "zespoły iglica-fala wolna", "wieloiglice-fala wolna", "fala ostra-fala wolna". Leczy się to lekami przeznaczonymi do leczenia padaczki małej.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.