Co robić z bąblami za uchem u dziecka?

Dzien dobry. Dziecku za płatkami uszu zrobiły się czerwone bolące bomble. Ma przekłute uszka od pół roku, dotąd nic się nie działo. Bąble bolą i skóra jest opuchnięta. Nie widać zbiorników z ropą. Smarujemy obecnie mąci biotikiem i czyścimy 3 razy dziennie woda utleniona. Kolczyki są wyjęte. Z przodu patrząc na uszka nie widać żadnych zmian. Co to może być? Jak pomoc mojej 4 łatce, ponieważ każde dotknięcie tych rejonów sprawia jej duży ból. Czy jest szansa aby obyło się bez wizyty u chirurga? W mojej okolicy na wizytę u specjalisty czeka się minimum 2 tygodnie :( będę wdzięczna za poradę

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie ma konieczności wizyty u chirurga. Wskazana jest natomiast konsultacja dermatologiczna lub – jeśli terminy będą bardzo odległe – pediatryczna.

Lekarz musi obejrzeć opisane przez Panią zmiany za uszami dziecka, aby móc postawić diagnozę i zaproponować odpowiednie postępowanie. Proszę więc nie zwlekać i jak najszybciej umówić się do lekarza.

Pęcherzyki w okolicy uszu mogą wskazywać na alergię na kolczyki. Nie jest to jednak jedyna możliwość.

Podobne pytania umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-bable-na-uchu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obecnosc-zmiany-skornej-za-uchem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-swiadcza-zmiany-skorne-za-uchem-i-na-karku-u-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.