Co robić z drapaniem w gardle?

Cały czas mam drapanie w gardle i uczucie goryczy w ustach.Choruje na refluks zażywam leki takie jak Velaxin, deprexolet,Gasprid i Controloc.Co stosować na to gardło?

Proszę wykonać morfologię, odczuwanie nieprzyjemnego smaku może świadczyć o niedokrwistości. Warto także zrewidować dietę: proszę zanotować, które grupy produktów spożywczych nasilają dolegliwości i usunąć je z jadłospisu.