Co robić z tym spływaniem wydzieliny w gardle?

Dzień dobry. Od około pół roku mam problem ze spływająca flegmą po tylnej ściance gardła. Objawy te pojawiły się po przebytym covidzie. Początkowo leczono mnie na zapalenie zatok, dostałam sterydy do nosa oraz irygację. Nie przyniosło to żadnego skutku, więc zlecono zdjęcie zatok - okazało się, że zatoki są całkiem czyste. Stąd moje pytanie - skąd jeszcze może pojawiać się ciągle spływająca flegma w gardle? Gdy jem lub piję objawy jakby ustępują. Zauważyłam również, że mam dużo gorszą odporność, oraz często stan podgorączkowy (37.5). Brałam już różne leki, ale nic nie pomaga. Obecnie czekam na wynik wymazu z gardła. Czy może być to alergia lub jakiś refluks żołądka?

Bardzo często w taki sposób objawiają się alergie/nietolerancje pokarmowe, np. na białka mleka krowiego. Radykalne wykluczenie grupy produktów z jadłospisu (posługując się nadal powyższym przykładem - wszystkich produktów zawierających frakcje białek mleka) pomoże potwierdzić, bądź odrzucić hipotezę.