Co robić z krwinkami czerwonymi w moczu?

Dzień dobry, moje pytanie dotyczy poziomu erytrocytów w moczu. Przed rokiem wynik był lekko ponad normę ( pozostałe parametry w normie ), jesienią ubiegłego roku wynik był 2 x ponad normę ( pozostałe parametry w normie. Lekarz zlecił badanie usg nerek i pęcherza, które wykazały torbiele na obu nerkach i liczny piasek. Pęcherz był w porządku. Czy naprawdę nie ma powodu do niepokoju ? Nic mi praktycznie nie dolega, może tylko lekkie pieczenie przy oddawaniu moczu i częste parcie na pęcherz. Ginekolog twierdzi, że to ma również związek z przebytą menopauzą. Wszystkie inne wyniki krwi i moczu mam w normie.
KOBIETA, 56 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Krwinkomocz jest najczęściej wynikiem kamicy układu moczowego. Sugeruję konsultację urologiczną. Należy ustalić przyczynę choroby. Najczęściej są to złogi wapniowe lub szczawianowe- w takim przypadku konieczna jest modyfikacja diety i picie wody z małą zawartością mikroelementów. Kamica może być także objawem hiperwitaminozy- zaleca się ograniczenie przyjmowania witaminy C i D. Proszę także pamiętać o spożywaniu minimum 2l płynów dziennie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty