Co może powodować to pieczenie przy oddawaniu moczu?
Borykam się z problemem jakim jest pieczenie podczas oddawania moczu i chwilę po nim, są dni kiedy występuje ono nagminnie, czasem mam parę dni spokoju. Robiłam ostatnio badania moczu, które wyszły w porządku, usg brzucha wykazało złogi w obu nerkach 2-3mm. Czy to one mogą być przyczyną tego pieczenie ? Ginekologicznie również byłam badana i nie stwierdzono żadnej choroby ani odchyleń.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
złogi w nerkach określane są również jako piasek w nerkach lub kamienie nerkowe. Ich obecność w drogach moczowych oznacza, że boryka się Pani z kamicą nerkową.
Jednym z objawów charakterystycznych dla kamicy nerkowej jest pieczenie podczas oddawania moczu. W związku z tym złogi, które ostatnio u Pani zdiagnozowano jak najbardziej mają związek z wyżej wymienioną dolegliwością.
Ponadto kamica nerkowa może dawać takie objawy, jak: uczucie parcia na mocz, uczucie nie do końca opróżnionego pęcherza, ból podczas oddawania moczu, oddawanie moczu w małych ilościach oraz ostry ból w okolicy lędźwiowej, który może promieniować.
Proszę więc udać się do nefrologa lub urologa, z którym przedyskutuje Pani dalsze postępowanie.
Najważniejsze informacje na temat kamicy nerkowej znajdzie Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kamica-nerkowa.