Co może powodować to pieczenie przy oddawaniu moczu?

Borykam się z problemem jakim jest pieczenie podczas oddawania moczu i chwilę po nim, są dni kiedy występuje ono nagminnie, czasem mam parę dni spokoju. Robiłam ostatnio badania moczu, które wyszły w porządku, usg brzucha wykazało złogi w obu nerkach 2-3mm. Czy to one mogą być przyczyną tego pieczenie ? Ginekologicznie również byłam badana i nie stwierdzono żadnej choroby ani odchyleń.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

złogi w nerkach określane są również jako piasek w nerkach lub kamienie nerkowe. Ich obecność w drogach moczowych oznacza, że boryka się Pani z kamicą nerkową.

Jednym z objawów charakterystycznych dla kamicy nerkowej jest pieczenie podczas oddawania moczu. W związku z tym złogi, które ostatnio u Pani zdiagnozowano jak najbardziej mają związek z wyżej wymienioną dolegliwością.

Ponadto kamica nerkowa może dawać takie objawy, jak: uczucie parcia na mocz, uczucie nie do końca opróżnionego pęcherza, ból podczas oddawania moczu, oddawanie moczu w małych ilościach oraz ostry ból w okolicy lędźwiowej, który może promieniować.

Proszę więc udać się do nefrologa lub urologa, z którym przedyskutuje Pani dalsze postępowanie.

Najważniejsze informacje na temat kamicy nerkowej znajdzie Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kamica-nerkowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty