Czym różni się kamica nerkowa od piasku w nerkach?

Dzień dobry, zastanawiam się nad pewną kwestią i bardzo proszę Państwa o pomoc. Czym różni się kamica nerkowa i piasek w nerkach? Czy to dwa stadia tej samej choroby?

Piasek nie jest określeniem medycznym, a jedynie potocznym określeniem bardzo drobnych kamieni. Często używa się tego określenia w podejrzeniu kamicy (coś boli, nie ma zmian w badaniu USG ani w badaniu RTG ani w badaniu moczu - wtedy mówi się "pewnie to piasek schodzi"). Ot, i tyle...Pozdrawiam rh