Piasek w nerkach i domowe sposoby na jego usunięcie

Dzień dobry, ostatnio dokuczają mi pewne dolegliwości, doszedłem do wniosku, że mogę mieć piasek w nerkach. Chciałbym się dowiedzieć czy z paskiem w nerkach można sobie jakoś poradzić samemu w domu? Zależy mi na poradzie specjalisty, a w najbliższym czasie nie będę miał możliwości skonsultowania się z lekarzem i chciałbym jak najszybciej spróbować pozbyć się problemu. Czy piasku z nerek można pozbyć się domowymi sposobami? Skąd w ogóle bierze się piasek w nerkach i czym jest? Czy piasek w nerkach jest trudny do wyleczenia i czy nieleczony może przynieść jakieś poważne konsekwencje zdrowotne? Czy może spowodować jakieś inne choroby? Jak wygląda leczenie pisaku w nerkach i czy na piasek w nerkach mogą pomóc leki bez recepty? Będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź i z góry dziękuję za odpowiedzi.

"Piasek" to nie jest określenie medyczne - zwykle określa się tak kryształy, których nie można uwidocznić w badania obrazowych (USG, RTG, tomografia) bo są zbyt małe. A jeśli są tak małe to można je "wypłukać" - duża podaż płynów zwłaszcza wieczorem, wody mineralne (Jana i/lub Dąbrówki), leki ziołowe wspomagające wydalanie złogów - jest ich dużo, bez recepty, skuteczność każdego z nich podobna - konsultacja farmaceuty w aptece. Pozdrawiam rh