Już od dawna mam dziwne upławy z pochwy, jak się ich pozbyć?

Mam 15 lat, miesiączkuje już od jakiś 3 lat. Zauważyłam, że od tego czasu mam dziwne upławy z pochwy. są lekko białe i rzadkie. Chciałabym się ich pozbyć bez wizyty u lekarza. Czy są na to jakieś leki dostępne w aptece bez recepty? Bardzo proszę o odpowiedź, i o lek na te upławy. Byłabym bardzo wdzięczna!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Patologiczna wydzielina z pochwy jest najprawdopodobniej wynikiem stanu zapalnego dróg rodnych. Trudno określić czy jej przyczyną jest infekcja grzybicza czy bakteryjna. Dlatego należy zgłosić się do ginekologa. Pozwoli to na postawienie rozpoznania oraz włączenie właściwego leczenia. Należy pamiętać, że nieleczone stany zapalne dróg rodnych mogą w przyszłości być powodem problemów z zajściem w ciążę.
Pozdrawiam