Świąd i pieczenie pochwy - co jest ich przyczyną?

Mam od około miesiąca świąd i pieczenie pochwy, najgorzej jest w nocy i nad ranem. Wycieka mi z pochwy śluz galaretowaty z wyglądu - tak jakby to była ropa. Mam też białe upławy. Co to może być za choroba? Walentynka

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
świąd, pieczenie okolic intymnych oraz biała wydzielina są objawami infekcji pochwy. Najprawdopodobniej stan zapalny ma etiologię grzybiczą. Powinna Pani udać się na wizytę do ginekologa. Pozwoli to na postawienie rozpoznania oraz włączenie odpowiedniego leczenia.
Pozdrawiam