Piasek nerkowy a kamica nerkowa

Witam! Niedawno wykryto u mnie piasek nerkowy. Lekarz powiedział, że na tym etapie to nic groźnego, ale może oznaczać, że w przyszłości zachoruję na kamicę nerkową. Czy w jakiś sposób (np. dietą czy lekami) mogę do tego nie dopuścić?

Nie bardzo rozumiem co to znaczy "wykryto u mnie piasek" Piasek nie jest określeniem medycznym - albo były kamienie albo nie. Jeśli ma Pani bóle brzucha w ciąży to należy zgłosić się do swojego położnika, a nie "leczyć" się samej i to jeszcze suplementami i właściwie nie wiadomo po co?. Czemu chce Pani zapobiegać skoro nie wiadomo czy ma Pani skłonność do kamieni. W ten sposób można by "zapobiegać" cukrzycy, miażdżycy, nadciśnieniu itp. Pozdrawiam rh