Co robić z nalotami na migdałach po operacji przegrody nosa?

Witam! Mój mąż miał 8.11.2022 operowaną przegrodę nosową oraz zatoki pod narkozą. Dziś 11.11 wyszedł ze szpitala i zauważył, że ma delikatne naloty na migdałach. Infekcja dopiero się zaczyna. Czy ma się zgłosić do szpitala lub lekarza rodzinnego po antybiotyk? I czy w ogóle może przyjmować po operacji

Mąż musi zgłosić się do lekarza (POZ lub do specjalisty laryngologii), żeby ocenić nalot (być może wcale nie jest objawem ostrej infekcji bakteryjnej). Jeżeli faktycznie obraz będzie odpowiadać anginie paciorkowcowej, konieczna będzie antybiotykoterapia.