Częste przeziębienia i zalecenie operacji skrzywionej przegrody nosowej

M 23 lat Ostatnie 4 lata jestem przeziebiony co jakis miesiac - dwa, czyli okolo 7 razy w roku (glownie gorne drogi oddechowe rowniez zapaleniem oskrzeli ). Ostatnio lekarz poz zaleciła mi operacje skrzywionej przegrody nosowej. Czy ma to sens? Jaka jest szansa na stala poprawe? Ile trwa rekonwaleacencja i czy warto? PS Mam astme oskrzelowa i nie wiem czy to nie przez to oslabiona jest odpornosc?

Do plastyki przegrody kwalifikuje chirurg głowy i szyi czyli laryngolog zabiegowiec a nie lek POZ. A decyduje tor Twojego oddychania. Jeżeli dobrze oddychasz nosem to nie trzeba operować. Czy to astma rodzinna, złą masz spirometrię? dużo widziałem leczonej astmy której nie było. Zaszczep się przeciwko grypie. Zrób wymazy z nosa i gardła. Weź szczepionki przeciwko bakteriom , które wyrosną z posiewów. Pytasz mnie o abecadło, które zna każdy lekarz!