Co robić z raną po skaleczeniu blenderem?

Jakieś dwa tygodnie temu skaleczyłem się wpalec blenderem, mam 3 cięte rany, jedną dość głęboką, ale nie do kości. Założono mi jeden szew. Palec ma normalny kolor w otoczeniu ran, jednak jest jakby opuchniety w uczuciu. Dotykam nim różnych przedmiotów i jest to zdecydowanie inne, dziwne uczucie niż w przypadku zdrowych palców. Jakbym dotykał przez gąbkę. Pytanie: czy czucie w palcu wróci do normalności? Czy są może jakieś ćwiczenia, środki, żeby przyspieszyć ten proces? Z góry dziękuję za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 8 miesięcy temu

Możliwe, że doszło do uszkodzenia obwodowych zakończeń nerwowych. Nie da się ocenić, czy upośledzenie odczuwania dotyku ustąpi. Może Pan przyjmować witaminy z grupy B i magnez w celu przyspieszenia regeneracji, jednak nie gwarantuje to przywrócenia funkcji czucia.