Co robić z ruszającym się zębem?

Dzień dobry, od marca 2021 roku noszę aparat ortodontyczny. Około miesiąca temu zauważyłam, że bardzo mocno rusza mi się górna prawa piątka (widać to szczególnie, gdy naciskam na nią dolnymi zębami, ząb "podskakuje" góra-dół) i sprawia mi to dyskomfort podczas jedzenia. Ortodonta twierdzi, że to normalne. Teraz zauważyłam, że ruchomość dotyczy również jedynek, jest ona zdecydowanie mniejsza niż w przypadku prawej 5tki. Boję się, że wypadną mi zęby. Czy ta ruchomość jest rzeczywiście normalnym zjawiskiem?

Leczeniu ortodontycznym towarzyszy zwiększoną ruchomość zębów, zwłaszcza u pacjentów z wiotkością wielostawową. Proszę przetestować się czy jest Pani hipermobilna. Pozdrawiam