Co robić z tym guzkiem pod żuchwą u 23-latki?

3 tygodnie temu miałam usuwana zatrzymana dolna ósemek (była to trudna ekstrakcja) wszystko było dobrze opuchlizna i ból prawie całkowicie ustal, szwy były zdjęte i rana goiła się dobrze ale 3 dni temu zrobił mi się spory twardy i bolący guzek pod żuchwa, boli nawet przy przełykaniu śliny. Co mogło pójść nie tak?

Po usuwaniu dolnych ósemek, może powstać  ropień w miejscu gojenia. Czasem nawet kilkanaście dni po ekstrakcji. Dlatego należy koniecznie udać się do chirurga, który usuwał ząb, aby sprawdzić czy gojenie przebiega prawidłowo. Tym bardziej

jeżeli czuje Pani ból przy przełykaniu.