Co robić z tymi skokami ciśnienia przy nerwicy?

Witam, mam 29 lat. Od lat szkolnych mam nerwicę i stwierdzoną niedomykalność zastawki mitralnej. Bralam leki na wyrównanie rytmu serca. Aktualnie nie biorę zadnych leków. Od pewnego czasu mam skoki ciśnienia 155/105 i puls ok130. Chociaż ostatnio prawie 170. Trwa to chwilę ale zaczynam panikowac jak tylko zmierzę ciśnienie. Po chwili wszystko wraca do normy. Dodam, że nigdy nie mialam problemów z ciśnieniem. Zaczęłam brać hydroxyzyne ale nie wiem czy coś pomaga. Czy to objaw nerwicy czy nadcisnienìa? Proszę o pomoc, bo już nie wiem co mam robić.

Witam! Przy zaburzeniach nerwicowych dość często mamy do czynienie z problemami naczyniowo-sercowymi (jest to dość typowa reakcja na lęk i stres). Prawidłowo leczona nerwica, czyli psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi powinna sprawę załatwić. Powodzenia W. Łuczkowski.