Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy w taki sposób się objawia nerwica?

Witam. Od dłuższego czasu mam następujące objawy: zaraz po przebudzeniu, czy to w nocy czy rano, przyspieszony puls, bóle kręgosłupa. Często też bóle dolnych żeber na środku, uczucie jakby skurczu, ciepłą w klatce. Chodzę do psychologa, zapisałam się do psychiatry. Badania ponoć ok, czekam jeszcze na opis Holtera. Mam wypadanie płatka zastawki mitralnej i mała niedomykalność zastawki., tarczyca ok, morfologia i ok, CRP 0,2. Przeważnie przechodzi mi po południu albo wieczorem a od rana znów to samo. Czy to nerwica? Biorę doraźnie hydroksyzyne. Mam gule w gardle, często mam problem żeby cokolwiek zjeść.
KOBIETA, 34 LAT 2 miesiące temu

Skutki nadciśnienia tętniczego

Brak podjęcia działań leczniczych w związku z wystąpieniem nadciśnienia tętniczego może powodować nieodwracalne i ciężkie powikłania. Nie należy bagatelizować wystąpienia zbyt dużego ciśnienia ? z jakich powodów, wyjaśnia dr Piotr Gryglas.

Witam! Opisany przez Panią obraz kliniczny może odpowiadać zaburzeniom nerwicowym. Jak widać sama psychoterapia lub jej rodzaj nie przynoszą oczekiwanego efektu. Doraźne przyjmowanie hydroksyzyny, nie jest leczeniem, lecz tylko próbą "gaszenia nerwicowych ognisk". Rozsądnym krokiem jest skierowanie się do psychiatry - może wystawić receptę na właściwe, bezpieczne leki, które wspólnie z psychoterapią doprowadzą do uzyskania normy. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy