Co robić ze znaczną opuchlizną w ciąży?

Witam, Od ponad 5 lat przyjmowałam furosemid, bardzo duże ilości. Byłam od niego uzależniona. W listopadzie 2023 zaszłam w ciążę, zaczęłam ograniczać furosemid bo wiem że w ciąży jest przeciwwskazany, od jakiego tygodnia nie przyjmowałam w ogóle i spuchlam tak bardzo że waga pokazuje 4 kg więcej, żadnych butów nie mogę założyć. Nie widać kostki, z jednej i drugiej strony dosłownie zwissa fałda opuchlizny
KOBIETA, 31 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Proszę pilnie skonsultować się z lekarzem prowadzącym, taka opuchlizna bywa niebezpieczna w ciąży.

Szczególnie jeśli opuchlizna nie znika po nocy, obejmuje inne obszary ciała niż stopy i dłonie, a dodatkowo jeśli występują wzrost ciśnienia.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska