Co spowodowały wysypkę i zaczerwienienie oczu u dziecka?

Witam serdecznie. Moje pytanie będzie dotyczyć dziecka w wieku 2 lat i 7 miesięcy. Od wczoraj ma wysypkę dosłownie na całym ciele. Dodatkowo oczka ma całe czerwone jak przy zapaleniu spojówek. Na ok pół godziny przed wysypką zjadł łososia wędzonego, a dzień wcześniej późnym wieczorem zjadł ok 150 gramów świeżych malin. Mój syn już te produkty jadł wcześniej więc jestem zdziwiona tak silną reakcją organizmu. Była konsultacja z lekarzem i przepisał Aerius 0,5mg/ml dwa razy dziennie po 2,5 ml.

Lek. Katarzyna Szymczak

Możliwa reakcja alergiczna, mimo że wcześniej te produkty nie powodowały żadnych objawów.
Pozdrawiam