Swędzenie całego ciała i wysypka

Witam, od około miesiąca odczuwam swędzenie właściwie całego ciała, a od ok. tygodnia towarzyszy mu drobna wysypka również na całym ciele. Zarówno swędzenie jak i wysypka stopniowo się nasila. Również ok. miesiąc temu wprowadziłem się do wynajmowanego pokoju. Co oznaczają te objawy i czy mogą być związane z przeprowadzką.

Aleksander Ropielewski

Korelacja czasowa z przeprowadzką sugeruje, że jest to reakcja alergiczna na czynnik występujący w nowym mieszkaniu. Moga to być meble, lakiery, farby. Należy ustalić czynnik wywołujący i w miarę możliwości go wyeliminować.