Co stosować, żeby nie zarazić się świerzbem?

Witam serdecznie. Pracuje w śds dla osob niepelnosprawnych umyslowo jako terapeuta. Ostatnio pojawila sie u nas nowa podopieczna u ktorej zdiagnozowano swierzba. Leczyla sie i widac bylo ze swierzb znikl. Zaznaczyc trzeba ze swierzb byl zaawansowany -cale cialo. Jednak po kuracji problem powrocil. Dyr osrodka "umywa "od tego rece a my opiekunowie martwimy sie jak sami mamy sie nie zarazic? Co stosowac? Czy sa jakies masci mydla spraje itp? Boimy sie ze sie zarazimy.

Aleksander Ropielewski

Niestety poza przestrzeganiem zasad higieny i unikaniem kontaktu z osobą zarażoną i jej bielizną i ubraniami nie ma innej formy profilaktyki. W leczeniu skuteczne są preparaty z permetryną (szampony/maści)

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski