Co to za twory przy wejściu do pochwy?

Jak chcę wsadzić palec (ciekawość) to nie mogę, bo widzę takie dwa małe języczki u wejścia do pochwy. I kiedy już raz mi się udało wsadzić palca to musiała wymacać miejsce pod tymi języczkami, a potem trochę bolało jak usiadłam. Co to są te dwa języczki? Podobno one są niegroźne, ale też się boję.   Uprzedzam, jestem bardzo młoda i nie byłam jeszcze u ginekologa, mam 12 lat i niedługo dostanę okres i się strasznie boję.
12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,
Opisane przez Panią twory u wejścia do pochwy to najprawdopodobniej wargi sromowe. Jest to fizjologicznie występująca struktura pochwy.
W razie może Pani zasięgnąć porady lekarza bądź rodziców.