Co zastosować na opuchliznę dziąsła w ciąży?

Dzień dobry ! Mam pytanie dotyczące zęba mądrości , tydzień temu ukruszył mi się troszeczkę jedząc jabłko . Na drugi dzień strasznie mnie bolał , plus napuchłam pod szczęką dość bardzo , jest to twarde jak kamień , zadzwoniłam do 4 dentystów , niestety nikt nie chciał mi pomóc ze względu na to ze jestem w 9 tygodniu ciąży . W zeszły wtorek jak powróciłam do Anglii poszłam odrazu do dentysty , dentystka powiedziała ze trze zęba wyrwać ale na to musimy poczekać 5 tygodni ze względu na moja ciąże , dała antybiotyk na 5 dni ... jutro mija 5 dzień a ja jak byłam napuchnięta tak jestem . Ból zmalał . Kazano mi brać paracetamol co 4-6 godzin . Nie wiem teraz co robić ? Przeraża mnie fakt ze te antybiotyki tabletki przeciwbólowe mogą zaszkodzić mojemu dziecku ... Proszę powiedzieć czy jest jakiś sposób aby choć troszeczkę opuchlizna zeszła ? Okłady z kapusty ? Cebuli ? Szałwi ? Rumianku ? Zrobię wszystko aby te dziwne uczucie przy połykaniu zmalało , ponieważ od ponad tygodnia jestem na zupach , ze względu na to ze nie mogę otworzyć buzi więcej niż na centymetr :( Proszę o pomoc !!!

Wskazana pilna wizyta w gabinecie chirurgii stomatologicznej - lekarz po dokładnym ocenieniu sytuacji poleci najodpowiedniejszy sposób jak Pani i dziecku pomóc.