Jak złagodzić ból tego zęba?

Zanim pójdę do dentysty chciałam prosić o poradę. Mam problem z zębem mądrości. 3 lata temu wyrósł cały bezproblemowo i bezobjawowo. Jakiś czas temu przy gryzieniu twardego odpadł mały kawałek, później ukruszyła się nieco większa część. Przy ostatniej wizycie pani stomatolog powiedziała że ząb jest w kiepskim stanie i raczej nadaje się do usunięcia, jak będę bardzo nalegać to można spróbować go przeleczyć. Myślę że powiedziała tak dlatego bo wie że panicznie boję się dentysty pod każdym względem, szczególnie samego zabiegu i znieczulenia. Ząb od tygodnia zaczął boleć z różnym natężeniem, w nocy ból się nasila. Od tygodnia też gabinet jest zamknięty bo pani się rozchorowała, w piątek widziałam informacje że będzie otwarty dopiero po świętach. Po tym jak zawiodłam się na poprzedniej pani stomatolog nie wyobrażam sobie iść gdzie indziej z moimi lękami, szczególnie z takim problemem. Jak sobie pomóc przez ten czas aby złagodzić ból i przystopować ewentualne pogłębianie zapalenia? I dwa zasadnicze pytania - czy ząb w takim stanie można leczyć oraz czy można dać znieczulenie w dziurę tego zęba tak żeby zadziałało? Panicznie boję się znieczulenia twarzy i języka, kiedyś przy takim znieczuleniu dławiłam się nawet nic nie jedząc i nie pijąc a trwało to od samego rana do wieczora a ta osemka jest niestety po prawej stronie na dole.
KOBIETA, 13 LAT około miesiąca temu

Trzeba dokładnie sprawdzić czy ząb jest do leczenia czy usunięcia. 8 są zębami często stwarzającymi problemy i najczęściej kończy się to usunięciem zęba. W przypadku osób bojących się poleca wykonanie zabiegu w narkozie.