Co znaczą bezpostaciowe, kwasochłonne masy w biopsji?

Dostałam po biopsji taki wynik: Sytek lewy na godzinie 8: grupy i płaty komórek nabłonka gruczołowego bez cech atypii. Liczne makrofagi jedno i wielojądrowe. Bezpostaciowe, kwasochłonne masy. Ze względu na obraz kliniczny do rozważenia biopsja chirurgiczna zmiany. Czy jest to wynik pozytywny, czy konieczny jest ten zabieg? Dostałam zgłoszenie na zabieg chirurgiczny, obawiam się jednak powikłań. Wszelkie rany goją mi się długo i ciężko. Co robić?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zdaje się, że była to biopsja piersi. Taki wynik zawsze powinien ocenić specjalista i zdecydować o dalszej formie diagnostyki/leczenia. Zdecydowanie powinna pani kontynuować diagnostykę, bo biopsja chirurgiczna ciągle jest w granicach działań diagnostycznych.