Co znaczą moje wyniki badań hormonalnych w ciąży?

Witam. 20 maja dowiedziałam się że jestem w ciąży. 30.05 zrobiłam badania krwi : Tsh- 2,3079 uIU/ml Ft4- 0,94 ng.dL Ft3-2.68 pg/mL. Cały czas brałam euthyrox dawka 88mg, lekarz na prywatnej wizycie zwiększył dawke do 100mg. do 12 tygodnia potam kazał wrócić do dawki 88mg. i w 18 tygodniu znowu brac 100mg. Aktualnie jestem w 20 (według ostatniej miesiączki) zrobiłam badania i wyniki pokazały- TSH-1,550mIU/mL FT3-2,69pg.mL FT4-0,72 ng/mL I lekarz prowadzący który od poczatku bagatelizował moją niedoczynność tarczycy stwierdził teraz że dziecko może urodzic sie uposledzone.... jestem załamana.... nie wiem co robić....

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nie bardzo rozumiem dlaczego. Oba wyniki TSH znajdują się w granicach normy zalecanych dla kobiet w ciąży. Myślę, że powinna Pani szczerze porozmawiać na temat swoich obaw z lekarzem prowadzącym.