Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczą podwyższone eozynofile?

Cały rok mam podwyższone eozynofile. Podejrzewam u siebie alergię na pleśń (prace magazynowe, wilgotny dom, mokre trociny i liście, prace na dworze, pot, lodówka i łazienka zagrzybiona). Objawy nasilone w okresie jesiennym, łącznie z problemami górnych i dolnych dróg oddechowych. Biorę regularnie leki. Nie jest to Alternaria, bo na to były robione testy skórne. Jak zdiagnozować rodzaj pleśni i czy można się odczulać na pozostałe gatunki? Czy comiesięczne badanie eozynofilów da jakąś wskazówkę?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

niestety sie nie da odczulać bo firmy przestały produkować te szczepionki!!\

ja też mam tą alergię i też chcę się odczulać i nie ma czym!

niech sie pani zbada ige swoiste panel wziewny labortorium alab lub diagnostyka porządnie 20 alegenów/ wtedy tam jest 3-5 pleśni będzie wiadomo

Specjalista alergologii i pediatrii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy