Czy istnieje jakaś metoda zapobieganiu alergii?

Od około 10 roku życia jestem alergikiem. Najbardziej doskwierają mi trawy i drzewa. Byłem odczulany przez 5 lat zastrzykami trawy/zboża lecz nadal nie ma poprawy. Obecnie mam 20 lat a badania alergiczne wykazały największe uczulenie na mieszankę 5 traw, olcha czarna i leszczyna. W okresie kwiecień-sierpień moje życie jest niezmiernie trudne gdyż objawy alergii uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie. Czy istnieje jakaś metoda, kuracja, lub leczenie zapobiegające alergii? Proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

powinien Pan wykonać badanie ige swoiste panel wziewny 20 alergenów w laboratorium alab lub diagnostyka. najlepsze laboratoria alergologiczne.

alergologia a zwłaszcza odczulanie i metody bardzo się zmieniły. teraz stosuje się duże dawki pojedynczych alergenów a szczepienia są bezpieczne.

zajmę się Pana problemem. proszę tylko zrobić te badania i wysłać mi na mój darmowy portal wirtualnej polskiwww.forum.parenting.pl/zapytaj-pediatre

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty