Co znacza pogrubienie błony śluzowej części komórek?
Witam..Tk zatok obocznych nosa wykazuje pogrubienie blony sluzowej czesci komorek sitowia przedniego.Tresc patologiczna w prawym zachylku nadoczodolowym.Kopleks ujsciowo przewodowy po stronie lewej drozny,po stronie prawej uposledzona droznosc zachylka nadoczodolowego..Prosze o sprecyzowanie wynikow..Mam silne bole nosa i oczodolow zwlaszcza po prawej stronie i tez obrzek policzka po tej stronie..

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Przyczyną Pana objawów jest zapewne treść zapalna w zatokach po stronie prawej, która nie może się stamtąd ewakuować z powodu upośledzonej drożności. Możliwe, że konieczny będzie zabieg laryngologiczny, który będzie miał na celu udrożnienie i usunięcie tej treści. Wynik powinien ocenić laryngolog, który zdecyduje o postępowaniu. Pozdrawiam!