Co znaczą takie wyniki krwi?

Proszę o pomoc. Są to wyniki mojego 3-tygodniowego dziecka. Proszę i ich interpretację. Bilirubina 10,43 mg/dl. Morfologia: wbc 10,6, rbc 4,46, hgb 15,6, hct 43,5, mcv 97,5, mch 35,0, mchc 35,9, plt 268, lymph% 55,1, lymph# 5,8, rdw-cv 18,2%. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

W wynikach, które Pani przedstawia (szkoda, że niekompletnych), na pierwszy plan wysuwa się hiperbilirubinemia, która może objawiać się w postaci przedłużającej się żółtaczki. Jest to stan wymagający wizyty u lekarza pediartry/neonatologa w celu weryfikacji przyczyny tego stanu i wdrożenia odpowiedniego postępowania. Pozostałe badania są prawidłowe dla wieku niemowlęcia. Tak czy inaczej, proponuję zgłosić się pilnie do lekarza pediatry w celu zbadania dziecka i przedsięwzięcia odpowiedniej diagnostyki i leczenia. W przypadku tak małych dzieci należy zawsze reagować na wszelkie niepokojące objawy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.