Co znaczą te zmiany między pośladkami?

Witam około 2 miesiące temu pojawiło mi się zaczerwienie połączone ze świądem i lekkim bólem w okolicy rowka miedzy pośladkami w linkach są zdjęcia problemu. Na początku myślałem ze to uczulenie bądź odparzenie związku z czym zadbałem bardziej o higienie ale problem nie ustąpił. Gdy się to zaczęło podczas podcierania czułem mocny siad i lekki bół .Zasadniczo powodowało to dyskomfort podczas chodzenia. Przy siedzeniu leżeniu itp nie odczuwałem jakiś większych problemów coś czułem ale dało się jakoś funkcjonować. Obecnie ciągle po wypróżnieniu i poddarciu mam dyskomfort który jakby mija po czym przy dłuższym chodzeniu znowu wraca . Czuje jakby mnie też coś piekło na całych pośladkach .Stosowałem heviran pro i locoid. Problem nie zniknął. Proszę o pomoc co to może być i jakie ewentualnie zalecenie w linku są zdjęcia mojego problemu. Dodam że na zdjęciu są jakby czerwone linie biegnące od rowka w kierunku jader a w okolicy samego rowka jest taki bladszy punkt który chyba on mnie swędzi czy jest podrażniony

Dzień dobry, opisany przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości. Korzystne jest wykonanie badań krwi, które zaleci lekarz, lub można je wykonać na własną rękę. Często dopiero badanie histopatologiczne lub dermatoskopia pozwolą jasno zdefiniować problem. Kolejny krokiem jest przemyślane dobranie leczenia, biorąc pod uwagę już zażywane leki i historię chorób. Proces terapii może być krótko lub długotrwały, a jego powodzenie zależy od wielu czynników. Proszę nie zapominać o roli pielęgnacji skóry i jej przydatków, wydaje się ona tylko dodatkiem, a bardzo często pozwala zminimalizować następstwa chorób dermatologicznych. Gorąco życzę powodzenia na drodze leczenia i mam nadzieję, że wszystko odbędzie się całkowicie bezproblemowo.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

Lenartowicz Clinic

Katowice, ul. Zabrska 7/1

http://lenartowiczclinic.pl