Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczą wyniki badania histopatologicznego dwóch wyciętych znamion?

Dzień dobry, proszę o pomoc w interpretacji wyników badania histopatologicznego dwóch wyciętych znamion. Treść wyników: Opis materiału: I(A) fragment skóry 0,8x0,3cm, ze zmianą średnicy 0,2cm (kolano prawe) II(B) fragment skóry 1x0,4cm ze zmianą średnicy 0,2cm (biodro lewe) Rozpoznanie histopatologiczne: Preparaty po wykonaniu barwień HE i immunohistochemicznych (melan A, HMB, Vim, Ki67) były konsultowane przez prof. [nie podaję nazwiska, ochrona danych, ale materiał był dodatkowo konsultowany], który ustalił rozpoznanie: (A,B) Obraz histopatologiczny w oparciu o wyniki badań immunohistochemicznym odpowiada znamieniu melanocytarnemu dysplastycznemu (naevus melanocyticus dysplasticus; M 8727/0) Uwagi: sekr BF Uwagi (z załącznika - konsultacji): wskazana ścisła obserwacja Co oznaczają takie wyniki? Czy to coś groźnego? Czy to już jakieś stadium czerniaka? Czy może jest to zmiana łagodna? Co powinienem zrobić dalej? Zgłosić się z wynikami do dermatologa?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania

Znamię melanocytarne złożone nie jest czerniakiem, ale na wyniku zaznaczono, że pewne miejsca powinny być obserwowane. Zawsze z takim wynikiem należy zgłosić się do lekarza prowadzącego lub dermatologa, jeśli wcześniej Pan nie konsultował się z tym specjalistą, ponieważ lekarz będzie mógł, po zapoznaniu się z wynikami, zadecydować jakie postępowanie w Pana przypadku będzie najlepsze.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy