Co znaczą zaniki korowe na sklepistości?

Mieszkam w malej miescinie,specjalistów zadnych,dlatego bardzo byłabym wdzieczna o odpowiedz,co nie oznacza ,ze zwroce sie do specjalisty tylko dluga kolejka.Odebralam wwynikMRI Glowa z kontrastem. W okolicy zakrętu czolowego gornego ,prawego przymózgowo w łącznosci z opona lita zmian ogniskowa o wym.6x5x6mm,wzmacnia sie intesywnie po dozylnym podaniusrodka kontrastowego -oponiak.W istcie bialej obu polkul mózgu dość liczne, rozsiane ogniska o charakterze gliozy naczyniopochodnej śr,do 5mm.Zaniki korowe na sklepistosci.W DW/ADC osstryc zmian niedokrwiennych nie stwierdza sie. Brak pneumatyzacji wyrosstkow sutkowych.

Witam!
W prawej okolicy czołowej znaleziono u Pani oponiaka, raczej niedużego, z tego co Pani przedstawiła, z dobrym dostępem - sprawa neurochirurga lub rozważenie możliwości radioterapii. Oponiaki są guzami raczej łagodnymi - interwencja jest potrzebna z uwagi na umiejscowienie (śródczaszkowe). Glioza naczyniopochodna w istocie białej raczej nie nadają się do leczenia. Zaniki korowe także nie podlegają leczeniu. Brak pneumatyzacji wyrostków sutkowych przemawia za przebytym lub przewlekłym zapaleniem. Brak informacji, jakie dolegliwości Pani odczuwa, czyli co było powodem wykonania RM głowy. Generalizując: potrzebna opinia i badanie neurologa i neurochirurga.
Powodzenia
W. Łuczkowski.