Co znaczy miąższ gruczołowy bez zmian ogniskowych?
w wyniku badania usg piersi otrzymałam informację:piersi o budowie gruczołowo - tłuszczowej z przewagą objętościową tkanki gruczołowej.W piersi prawej na godz 12-5cm od brzegu otoczki zmiana hipoechogeniczna o wymiarach 3,9x3,3mmotoczona tkankami włóknistymi- ze zwapnieniami.Miąższ gruczołowy bez zmian ogniskowych.Okolice zabrodawkowe prawidłowe.

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
konieczna wizyta u onkologa/ginekologa i rozszerzenie diagnostyki powyżej opisywanej zmiany, a czy była ta zmiana określona w klasyfikacji birads?