Co znaczy ta torbiel czynnościowa jajnika?

Witam . Mam pytanie . W czasie poprzedniej wizyty u ginekologa na USG dopochwowym stwierdzono torbiel czynnościową jajnika o wymiarach 7cm na 6,5 cm . Lekarz stwierdził że nie ma potrzeby jej usuwać ale należy obserwować , Jednak często odczuwam bóle w okolicy jajnika i parcie na pęcherz , Czy to jest normalne ?? .

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena w ponownym usg i Ew dalsze decyzje diagnostyczne