Co znaczy ten wynik eeg w czuwaniu?

Badanie EEG wykonane w czuwaniu.Rejestrowano artefakty pochodzenia biologicznego i technicznego .Czynność podstawowa EEG zróżnicowana przestrzennie.W odprowadzeniach cieniowo-potylicznych składa sie z rytmu alfa 9,5-10,5 Hz o amplitudzie do 30 uV i seri niskonapięciowego rytmu beta.RZ obecna.Rejestrowano liczne ,krótkie fragmenty zapisu o obrazie obnizonego poziomu czuwania.Na tym tle w lewej okolicy skroniowej obecne pojedyńcze i po kilka polimorficzne fale wolne 3,0-5,0Hz o amplitudzie wyrozniajacej sie od tła.Hv i FS oraz sennosc nie aktywuja EEG. ORZECZENIE Zapis EEG nieprawidłowy.Zmiany o charakterze ogniskowym w postaci pojedynczych fal wolnych delta i theta zlokazilowanych w lewej okolicy skroniowej .Czynnosc podstawowa prawidłowa reaktywna.Rejestracja obnizonego poziomu czuwania. PROSZE O INTERPRETACJE WYNUKU BARADNIE BYLO DOBIEONE Z POWODU BOLU I ZAWROTOW GŁOWY

EEG do interpretacji klinicznej, Opis jak wyżej, niewielkie zmiany patologiczne... : " EEG wykonane w czuwaniu.Rejestrowano artefakty pochodzenia biologicznego i technicznego .Czynność podstawowa EEG zróżnicowana przestrzennie.W odprowadzeniach cieniowo-potylicznych składa sie z rytmu alfa 9,5-10,5 Hz o amplitudzie do 30 uV i seri niskonapięciowego rytmu beta.RZ obecna.Rejestrowano liczne ,krótkie fragmenty zapisu o obrazie obnizonego poziomu czuwania.Na tym tle w lewej okolicy skroniowej obecne pojedyńcze i po kilka polimorficzne fale wolne 3,0-5,0Hz o amplitudzie wyrozniajacej sie od tła.Hv i FS oraz sennosc nie aktywuja EEG. ORZECZENIE Zapis EEG nieprawidłowy.Zmiany o charakterze ogniskowym w postaci pojedynczych fal wolnych delta i theta zlokazilowanych w lewej okolicy skroniowej .Czynnosc podstawowa prawidłowa reaktywna.Rejestracja obnizonego poziomu czuwania."
Ważny wywiad, rozpoznanie, zapisywanie ataków; analiza dotychczasowego leczenia, wyników wykonanych badań laboratoryjnych i dobra pełna konsultacja neurologiczna; Optymalne dobranie skutecznego leczenia doraźnego, przerywającego ataki migreny . Przy częstych atakach, warto rozważyć leczenie profilaktyczne Pozdrawiam i zapraszam